Zapraszamy do ogrodu dydaktycznego na placu zabaw w Parku Kazimierzowskim

Opublikowany: 6 maja 2015 12:59:52, przez Iwona Twarowska

Jak już informowaliśmy w dniu 19 kwietnia 2015 roku odbyło się wiosenne otwarcie ogrodu dydaktycznego na placu zabaw w Parku Kazimierzowskim oraz zakładanie łąki kwietnej. Zadania te realizowane są przez Miasto Stołeczne Warszawa – Zarząd Terenów Publicznych wraz z Fundacją Wspierania Inicjatyw Społecznych, Kultury i Sztuki „VIRId’OR” w ramach inicjatywy lokalnej.

Zapraszamy na kolejne spotkanie w dniu 17 maja 2015 roku, na którym odbędą się m.in. warsztaty malowania farbami wyprodukowanymi z surowców naturalnych.

Zapraszamy również do zapoznania się z relacją z otwarcia ogrodu dydaktycznego w Parku Kazimierzowskimi oraz zakładania łąki kwietnej, które odbyły się w dniu 19 kwietnia 2015 roku.

Relacja z otwarcia ogrodu dydaktycznego w Parku Kazimierzowskimi oraz zakładania łąki kwietnej.

W niedzielę 19 kwietnia 2015 roku w samo południe, zebraliśmy się, żeby siać, sadzić i wspólnie świętować założenie eksperymentalnej, miejskiej łąki kwietnej. Wydarzenie to towarzyszyło otwarciu po sezonie zimowym ogródka edukacyjnego dla dzieci w Parku Kazimierzowskim. Pogoda nam nie sprzyjała. Było chłodno, wietrznie i deszczowo. Nie wszyscy, na szczęście, boją się kwietnia-pletnia. Uczestniczyły aż 22 osoby, co przy takiej aurze było frekwencją wspaniałą. Łąka została posiana w/g projektu mgr inż. arch. krajobrazu Izabeli Zalewskiej-Kantek i jej rozwój będzie szczegółowo śledzony i opisywany na stronie https://fundacjaviridor.wordpress.com/, podobnie jak wydarzenia związane z ogródkiem edukacyjnym, w którym posadziliśmy nowe rośliny i opisaliśmy gatunki.

Kilka dni przed planowanym zakładaniem łąki kwietnej i otwarciem nowego sezonu w ogrodzie edukacyjnym dla dzieci rozpoczęło się przygotowanie terenu. Na zlecenie Zarządu Terenów Publicznych została usunięta i wywieziona darń z części trawnika i wyrównany teren pod nowe, łąkowe zasiewy. Fundacja "VIRId'OR" z pomocą wolontariuszy zebrała z grządek w ogródku edukacyjnym cebulki tulipanów i usunęła rozplenione chwasty. Cebulki jesienią zostaną posadzone na terenie łąki.

Fundacja "VIRId'OR" zaprasza przedszkola i szkoły do współpracy. Dyżurujący co tydzień w ogródku edukacyjnym ogrodnik z Fundacji "VIRId'OR" z przyjemnością poprowadzi lekcje ogrodowe, opowie o rozwoju i hodowli roślin. Dla dzieci chętnych do wspólnej pracy w ogródku zapewnione będą narzędzia ogrodnicze. Telefon kontaktowy do Fundacji +48 501 100 099, +48 503 300 030.