Miejskie Pszczoły w Parku Traugutta

Opublikowany: 19 kwietnia 2017 09:55:38, przez Iwona Twarowska

„MIEJSKIE PSZCZOŁY” to projekt wybrany do realizacji w ramach budżetu partycypacyjnego 2017.

Na początku kwietnia na terenie Parku Traugutta administrowanego przez Zarząd Terenów Publicznych (teren u zbiegu ul. Sanguszki i Wisłostrady) powstała pasieka. Ustawione zostały cztery ule zasiedlone nieagresywnymi rojami pszczół. Teren pasieki jest ogrodzony. Na terenie pasieki ustawiono tablicę informacyjną zawierającą istotne informacje dotyczące pasieki, bezpieczeństwa, zakazu wstępu na ogrodzony teren osób postronnych bez nadzoru opiekuna pasieki. Umieszczono również niezbędne dane kontaktowe do opiekuna pasieki, administratora terenu oraz służb miejskich.

Pszczoły doskonale odnalazły się w parku, w którym na początku kwietnia zakwitły klony i drzewa owocowe stanowiące bazę pokarmową dla owadów. Teren pasieczyska nie będzie koszony, lub będzie koszony w minimalnym stopniu, aby pozwolić wyrosnąć i zakwitnąć roślinom zielnym.

Przy pasiece odbywać się będą cykliczne spotkania edukacyjne. Pierwsze takie spotkanie i zarazem otwarcie pasieki zaplanowane jest 22 kwietnia o godzinie 15.00. O kolejnych spotkaniach informować będziemy na stronie http://ztp.waw.pl

Zapraszamy dorosłych i dzieci.

Temat pierwszego spotkania: Życie pszczoły.

Uczestnicy spotkania poznają tajniki życia pszczół zaczynając od tego czym w ogóle jest owad, nazywany pszczołą; jak wygląda i jak funkcjonuje przez swoje krótkie życie; skąd pszczoły biorą matkę; co zbierają po opuszczeniu ula; kończąc na tym jak wygląda ich mieszkanie czyli ul od środka i ile w takim ulu mieści się pszczół. Będzie okazja aby zajrzeć do ula. Co zabrać: Dobrze wziąć koc/karimatę, żeby wygodnie usiąść. Chętni do zaglądania do ula powinni przyjść w odzieży z długimi rękawami i nogawkami oraz w krytym obuwiu.