Miejskie pszczoły w Parku Traugutta – czwarte spotkanie edukacyjne

Opublikowany: 12 lipca 2017 13:04:42, przez Iwona Twarowska

Jak informowaliśmy wcześniej „MIEJSKIE PSZCZOŁY” to projekt wybrany do realizacji w ramach budżetu partycypacyjnego 2017.

Przy pasiece odbywają się cykliczne spotkania edukacyjne. Miło nam zaprosić wszystkich chętnych na kolejne, czwarte spotkanie edukacyjne, którego tematem będzie: Królowa matka. Spotkanie odbędzie się w dniu 15 lipca 2017 r. o godzinie 15.00.

Na spotkaniu dowiemy się jaka jest rola matki pszczelej potocznie zwanej królową. W jakich sytuacjach rodzi się nowa królowa matka, ile czasu żyje i czy w ogóle wylatuje z ula, czy to ona rządzi rojem czy rój steruje matką? Na te i inne pytania odpowie opiekun pasieki - Kamil Baj z Pszczelarium. Podczas spotkania zajrzymy do ula i zobaczymy królową matkę oraz efekty jej pracy. Zgłębimy również tajniki hodowli królowych matek i zobaczymy sprzęt potrzebny do ich hodowli.

Miód pozyskany z pasieki, po sklarowaniu i nalaniu w słoiki, będzie udostępniony uczestnikom spotkania.

Co zabrać: dobrze wziąć koc/karimatę, żeby wygodnie usiąść. Chętni do zaglądania do ula powinni przyjść w odzieży z długimi rękawami i nogawkami oraz w krytym obuwiu.

Miejsce spotkania